چه مدت شکنجه پزشکی اوتیسم کودکان

چه مدت: شکنجه پزشکی اوتیسم کودکان خانواده دانشگاه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل مرد پشت پرده دیدار«این» و «اون»

پس از آن‌که «کیم جونگ اون»، رهبر کره‌شمالی و «مون جائه این»، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی روز جمعه یک توافق تاریخی را صورت دادند، مردی پشت سر آنها بود که از خوشحالی اش

مرد پشت پرده دیدار«این» و «اون»

مرد پشت پرده دیدار«این» و «اون»

عبارات مهم : کره جنوبی

پس از آن که «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی و «مون جائه این»، مدیر جمهوری کره جنوبی روز جمعه یک توافق تاریخی را صورت دادند، مردی پشت سر آنها بود که از خوشحالی اشک می ریخت. او کسی بود که جهت شروع این گفت وگوی بعید میان دشمن های قدیمی دو دهه تلاش کرده بود.

نزدیک به ١٨ سال پیش، «سو هون»، یک افسر اطلاعاتی کره جنوبی به پیونگ یانگ سفر کرد تا «کیم جونگ ایل»، رهبر وقت کره شمالی را متقاعد کند که نخستین اجلاس بی سابقه ای را در پایتخت این کشور در سال ٢٠٠٠ برگزار کند، حالا او روز جمعه شاهد بود که کیم جونگ اون پسر کیم جونگ ایل، رهبر پیشین کره شمالی، جهت ایجاد صلح در شبه جزیره کره، متعهد می شود؛ این بار ولی این اتفاق در مرز به شدت نظامی دو کره، در خاک کره جنوبی صورت گرفت.

جمعه، جهت نخستین بار در طول تاریخ این دو کشور از وقت جنگ دو کره از ١٩٥٠ تا ١٩٥٣ که شبه جزیره کره را به دو نیم تقسیم کرد و دو همسایه را در وضع جنگی قرار داد، یک رهبر کره شمالی پای خود را در خاک کره جنوبی گذاشت.

مرد پشت پرده دیدار«این» و «اون»

این اتفاق بی سابقه بعد از یک سال از شروع ریاست جمهوری «مون جائه این» لیبرال صورت می گیرد. مدیر جمهوری کره جنوبی به محض ورود به دفتر ریاست جمهوری، «سو» را به سمت مدیر سرویس اطلاعات ملی منصوب کرد و گفت که او «فرد مناسبی» جهت احیای روابط بین دو کره است که به خاطر برنامه موشک های هسته ای کره شمالی، دچار تنش شده است است.

«سو» که در سال ٢٠٠٨ در وقت یک دولت محافظه کار سمت خود را ترک کرده بود، سال گذشته دوباره به همان آژانس بازگشت. او بعد از اعلام انتصابش، به خبرنگاران گفت: «هنوز خیلی سریع است که راجع به نشست میان دو کره حرفی بزنیم. ولی ما به این گفت وگو و مذاکره نیاز داریم.»

پس از آن‌که «کیم جونگ اون»، رهبر کره‌شمالی و «مون جائه این»، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی روز جمعه یک توافق تاریخی را صورت دادند، مردی پشت سر آنها بود که از خوشحالی اش

«سو» که شخصا در سال های ٢٠٠٠ و ٢٠٠٧ دو نشست بین دو کره را ترتیب داده بود، به عنوان متخصص ارشد امور کره شمالی به شمار می آمد. او تنها فرد کره جنوبی است که با کیم جونگ ایل، رهبر پیشین کره شمالی بیشترین دیدار را داشته است.

«لی جونگ سوک»، وزیر سابق اتحاد دو کره که در سال ٢٠٠٣ به عنوان فرستاده خاص مدیر جمهوری کره جنوبی به همراه «سو» به پیونگ یانگ سفر کرده بود، در خاطرات خود که در سال ٢٠١٤ منتشر شده، «سو» را «مرد شماره یک مذاکره کننده با کره شمالی» نامیده است.

«سو» ٦٤ ساله که دو سال در آخرهای دهه ١٩٩٠میلادی در کره شمالی زندگی کرده هست، درگیر برنامه ای جهت ساخت یک راکتور هسته ای به عنوان بخشی از معاهده بین المللی ١٩٩٤ جهت توقف برنامه های هسته ای پیونگ یانگ بود که آن معامله درنهایت شکست خورد.

مرد پشت پرده دیدار«این» و «اون»

«جان دلوری»، متخصص کره شمالی در دانشگاه «یون سِی» سئول می گوید: «سو پیش از این هم می دانست که چگونه کار و چه کاری کند و پرزیدنت مون، به او راهنمایی سیاسی مشخصی داد.»

کاخ آبی (دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی)، اظهار نظری در مورد نقش سو نکرده هست. سرویس های اطلاعاتی هم جهت مصاحبه و پاسخ به سوالات در دسترس نیستند.

پس از آن‌که «کیم جونگ اون»، رهبر کره‌شمالی و «مون جائه این»، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی روز جمعه یک توافق تاریخی را صورت دادند، مردی پشت سر آنها بود که از خوشحالی اش

شبکه انسانی

در ماه مارس، او عضوی از هیأت ١٠نفره ای بود که با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در پیونگ یانگ دیدار کردند. بنابراین به یکی از نخستین مقامات کره جنوبی مبدل شد که با کیم جونگ اون که بعد از فوت پدرش در سال ٢٠١١ به قدرت رسید، دیدار کرده است.

مرد پشت پرده دیدار«این» و «اون»

در دیدار هیأت ١٠ نفره کره جنوبی با رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون نه تنها با دیدار با «مون جائه این» موافقت کرده بلکه سون و سایر فرستادگان را با گفتن این که او مایل است با دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا دیدار و در مورد خلع سلاح هسته ای گفت وگو کند، متحیر و متعجب ساخته هست. گفته می شود که این دیدار بی سابقه میان رهبران کره شمالی و آمریکا احتمالا در آخرهای ماه می یا اوایل ژوئن صورت خواهد گرفت.

مقامات آمریکایی می گویند که «سو» بعدا جهت مایک پمپئو همتای آمریکایی خود، سفری را به پیونگ یانگ ترتیب داد تا با کیم جونگ اون از ٣١ مارس تا ٢ آوریل ملاقات کند و آنها زمینه را جهت برگزاری دیدار آتی رهبران کره شمالی و آمریکا فراهم کنند.

حالا ترامپ می گوید مایک پمپئو که آن وقت مدیر شرکت سیا بود و اکنون وزیر امور خارجه آمریکاست، «رابطه خوبی را با کیم ایجاد کرده» و دیدار آنها «بسیار خوب» پیش رفته است.

«مون هونگ سیک»، پژوهشگر موسسه استراتژی امنیت ملی در سئول می گوید: «من گمان می کنم که شبکه های انسانی عمیقا در ایجاد این وقایع همکاری داشته اند.» این پژوهشگر می گوید «سو» نه تنها با پمپئو، بلکه با «کیم یونگ شل»، مدیر سابق اطلاعات نظامی ارتش کره شمالی که هم اکنون مسئول پیشبرد روابط بین دو کره است نیز، ارتباط دارد.

«سو» یکی از دو مقامی بود که «مون جائه این»، مدیر جمهوری کره جنوبی آنها را جهت نخستین گفت وگوی رسمی خود با کیم جونگ اون که به خواهر کوچکترش «کیم یو جونگ» و «کیم یونگ شل» ملحق شد، گزینش کرد.

«سو یو سوک»، مدیر پژوهشی موسسه مطالعات کره شمالی در سئول، می گوید: «تنها صحبت در مورد نقش مهم سو در برگزاری نشست رهبران دو کره، چندین جلد کتاب خواهد شد.»

شهروند

واژه های کلیدی: کره جنوبی | کره شمالی | کره جنوبی | کره شمالی | پیونگ یانگ | ریاست جمهوری | رهبر کره شمالی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs